Okuma Süresi: < 1 dakika

Müzekart nedir sorusuna en kısasından ve özünden yanıt, “Bu ülkenin derin kültür birikimine erişmek için sunulan muazzam bir hizmet” olacaktır. Müzekart, binyıllar boyunca, sayılamayacak kadar çok sayıda ve farklılıkta uygarlıkların beşiği olmuş güzel ülkemizde bulunan ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan 300’ü aşkın müze ve örenyerini 1 yıl boyunca sınırsız olarak gezebilme olanağı sağlıyor. Ayrıca bazı özel tiyatrolarda ek indirim sağladığı gibi Devlet Tiyatroları’ndan alınan biletlerde de indirim sağlıyor.

Müzekart+, Müzekart İndirimli, KurumsalKart ve yabancı turistler için ise 5 farklı Museum Pass kart olmak üzere 8 farklı çeşidi bulunan Müzekart’ların kapsamını, ücretsiz girişin ve indirimlerin geçerli olduğu müzeleri ve uygulama hakkında daha da ayrıntılı bilgileri Müzekart’ın internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Müzekart nedir öğrendiğimize göre; kültüre ve turizme para harcamanın çok da kolay olmadığı ülkemizde, hem ekonomik olması nedeniyle, hem bu uygulamanın devam etmesini desteklemek amacıyla, hem de SosyalAnneBaba uzmanlığı ile Ankara’da Gezilecek Yerleri ziyaret ederek, hem de Türkiye’deki UNESCO Dünya Mirası payesini kazanmış olan nadide doğal ve tarihi eserleri bulunan ülkemizi, yaşadığımız toprakları ve bu toprakların değerlerini öğrenebilmek için Müzekart çıkarmak lazım! Öyle değil mi?

İlk Yayın, 05 Mart 2015
Son Güncelleme, 06 Haziran 2019

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir