Okuma Süresi: < 1 dakika

Gerçekleştirdiğimiz Balkan seyahatimizde çerçevesinde, Yunanistan seyahati gözlemlerimizi okumanızın yanı sıra, Yunanistan’a seyahat ederken şu hususlara dikkat edilmesinin yararlı olabileceğini düşüncesindeyiz:

  • Bildiğiniz üzere Yunanistan Avrupa’nın para birimi olan Avro bölgesine dahil olmuş durumdadır. Yunanistan’ın para biriminin avro olması ve yüksek Avro – Türk Lirası kuru nedeniyle, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için alım gücünde bir kayıp söz konusudur. Bu temel nedenle bazı konulardaki harcamalar bünyeye zor gelebilecektir.
  • Örneğin Yunanistan’da akaryakıt fiyatları Türk Lirası bazında Türkiye’ye kıyasla yüksek seviyelerdedir. Bu nedenle aracınızın yakıt deposunu Yunanistan’dan transit geçecek iseniz, Yunanistan’da ihtiyaç duyacağınız kadar, seyahat sadece Yunanistan’a ise de tamamen doldurmak daha uygun olabilir.
  • Genelde Yunanistan’a seyahat eden Türklerde olumsuz yaklaşım pek görülmediği söylenmekte. Bununla birlikte yine de duruma göre yaklaşıp, temkinli olmakta fayda var.
  • Bunun dışında hırsızlık vakaları olduğu biliniyor. Bu nedenle özellikle Halkidiki bölgesi gibi kırsal ve denizin birleştiği ve insan kalabalıklarının çok olmadığı yerlerde değerli eşyalara dikkat etmek ve araçları uzaktan kumanda değil, anahtarla kilitlemekte, aracın görünür yerlerinde para veya çanta bulundurmamakta büyük fayda var.

Bizim deneyimlerimizi bu şekilde. Peki sizlerin bu kapsamda deneyimleri var mı?


Yunanistan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir